Rok pracy resortu zdrowia

16 listopada 2016

Program bezpłatnych leków dla osób, które ukończyły 75 lat, zatrzymanie komercjalizacji szpitali, zapewnienie powszechnego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej - tak Konstanty Radziwiłł podsumowuje osiągnięcia w pierwszym roku pracy resortu zdrowia pod jego kierownictwem.

Radziwiłł zapewnił, że MZ konsekwentnie realizuje obietnice złożone zarówno w kampanii wyborczej jak i w exposé premier Beaty Szydło.

Minister przypomniał, że zgodnie z deklaracjami finansowane są leki dla seniorów. Osoby, które ukończyły 75. rok życia, mają prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na liście ogłoszonej przez resort. Wskazał, że na liście jest obecnie 1149 pozycji; są to leki stosowane w wielu chorobach wieku podeszłego.

Konstanty Radziwiłł podał, że przez pierwsze półtora miesiąca funkcjonowania programu bezpłatnych leków, skorzystało z niego 1,1 mln osób, wydano ponad 4 mln opakowań bezpłatnych leków.

- W efekcie wydatki pacjentów 75 plus na leki refundowane zmniejszą się w przyszłym roku o 65 proc. tj. 564 mln zł w skali roku - powiedział minister.

Cały tekst na www.rynekzdrowia.pl