e-learning o karmieniu piersią

13 grudnia 2016

Jak przygotować się do karmienia piersią? Jak prawidłowo karmić? Co czeka karmiącą mamę w pierwszych dniach po porodzie? Co zrobić w przypadku problemów z laktacją? – o tym wszystkim młode mamy mogą dowiedzieć się w trakcie szkolenia e-learningowego o karmieniu piersią, które Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił we wtorek 6 grudnia br.

Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Centrum Nauki o Laktacji przygotował dwa szkolenia e-learningowe: „O karmieniu piersią – dla mam” oraz „O karmieniu piersią – szkolenie dla personelu medycznego”.

Każde szkolenie składa się z 13 części, które będą publikowane cyklicznie w odstępach tygodniowych na platformie e-learningowej Akademia NFZ. Cykl rozpocznie część zatytułowana: „Decyzje dotyczące żywienia dziecka”. Tematy, które zostaną poruszone w kolejnych częściach to m.in.:

-  przygotowanie do karmienia piersią w czasie ciąży,

- pierwszy kontakt matki z dzieckiem,

- dziecko oddzielone od matki,

- pierwsza doba po porodzie,

- druga doba po porodzie,

- trzecia i czwarta doba po porodzie,

- okres stabilizacji laktacji (pierwszy miesiąc życia dziecka),

- pierwsze półrocze życia dziecka,

- drugie półrocze życia dziecka,

- wprowadzanie żywności uzupełniającej (koniec pierwszego i drugie półrocze życia dziecka),

- powrót do pracy i prawa matki karmiącej piersią,

- co robić jeśli masz problemy laktacyjne?,

- zakończenie karmienia piersią.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie Akademii NFZ.

 

Dzięki szkoleniu kobiety w ciąży, młode mamy i ich rodziny będą miały okazję dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat karmienia piersią swojego dziecka, w tym jak się do niego właściwie przygotować, jak prawidłowo karmić oraz gdzie szukać pomocy w razie ewentualnych trudności.

 

Personel medyczny z kolei będzie miał okazję odświeżyć swoją wiedzę dotyczącą karmienia piersią. Otrzyma cenne wskazówki jak właściwie przygotować do niego przyszłe mamy, jak wspierać je w trakcie pierwszych dni karmienia oraz jak skutecznie im pomagać w przypadku jakichkolwiek problemów z laktacją.

 

Serdecznie zachęcamy do zapisywania się na szkolenia. Szczegóły na stronie: http://akademia.nfz.gov.pl/

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy